انجمن دندانپزشکان عمومی ایران

پیام دکتر باقر شهنی زاده رییس هیأت مدیره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران

سیزدهمین کنگره علمی سالیانه
انجمن دندانپزشکان عمومی ایران

دیداری مجازی، حقیقی تر از همیشه

سیزدهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در شرایط اپیدمی بیماری کرونا کووید ۱۹ به طور مجازی برگزار می گردد. بیماری کرونا سلامتی تمام مردم جهان را تهدید کرده و در میهن مان نیز تقریباً از بهمن ماه ۱۳۹۸ آغاز گردیده و می رود تا یک سال از تلفات جانی، مالی و اقتصادی آن بگذرد.
خسارتی که مردم میهن مان مثل تمام مردم جهان از بیماری کرونا گرفته اند در برخی موارد مانند از دست دادن مردم میهن مان جبران ناپذیر است. از سربازان خط مقدم جبهه جامعه پزشکی بودند که بر اساس خصلت ذاتی حرفه پزشکی بر بالین بیمار حاضر شدند تا جان ایشان را نجات دهند هر چند خود جان ببازند.
این رسم طبیب و حکیم بودن است که در این سودای عاشقانه بسیاری از پزشکان، پرستاران، کادر بیمارستانی، داروسازان را از دست دادیم. یادشان جاودانه و گرامی باد.
بسیاری از مردم میهن مان نیز در این میان در روند پیچیده و سهمگین واگیری این بیماری (که بی سابقه بوده است) جان به جان آفرین تسلیم کردند. یاد یکایک این پدران، مادران، برادران و خواهران و کودکان و نوجوانان گرامی باد.
کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران که در سال ۹۷ و ۹۸ به علت محدودیت‌های غیرقانونی برگزار نشد، اکنون الزاماً با پایمردی و مجاهدت به صورت مجازی برگزار خواهد شد.
انجمن عمومی در برگزاری دوره های مجازی پیش قدم بوده و پس از تقاضای برگزاری برنامه های با امتیاز این تدارک از سوی اداره کل آموزش مداوم امکان پذیر شد. تاکنون ۹۷ برنامه سه ساعته وبیناری با ۲۹۱ ساعت سخنرانی و ۲۸۹ سخنران برگزار گردیده که در نوع خود شاهکار علمی در بین کل انجمن های کشور است. از تمام سخنرانان وبیناری مجازی علمی انجمن صمیمانه سپاسگزاریم که چراغ علم و دانش را در بحران کرونا فروزان نگاه داشتند و امیدواریم بررسی آماری آن حتی در سطح جهانی نیز بررسی شود تا ارزش‌ خدمت دندانپزشکان عمومی در قالب انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در صحنه فداکاری و تلاش دیده ‌شود.
ما شدیدترین و سخت‌ترین تحریم‌ها در فعالیت علمی، صنفی و مدنی و به خصوص مشکلات مالی را تحمل کردیم تا بتوانیم در سبد زندگی مدنی ساده‌ترین کارها که فعالیت علمی است را انجام دهیم.
تعداد سخنرانان سیزدهمین کنگره ۴۳ نفر در ۱۶ پانل و ۱۷ مدیر پانل می باشد. معمولاً در کنگره‌های انجمن دندانپزشکان عمومی ایران به لحاظ کثرت نیاز دندانپزشکان عمومی حداقل در چهار سالن سخنرانی های اصلی و چندین سالن کارگاه برگزار می‌شد و بیش ۲۰۰ نفر از همکاران سخنرانی می کردند. اکنون در کنگره مجازی با توجه به محدودیت ها‌ امکان دعوت از بسیاری از همکاران سخنران فراهم نشد، پیشاپیش از ایشان پوزش می خواهیم. امیدواریم فرصت برگزاری برنامه‌های مشابه برای بهره‌مندی از توانایی ارزشمند و شگرف سخنرانان میهن مان بیش از پیش فراهم شود و بتوانیم همایش‌های فصلی یا کنگره فصلی را برگزار کنیم.
انجمن پس از بررسی روش کار ضبط سخنرانی ها و مشکلات مربوط به آن با همت کمیته سمی و بصری انجمن استودیوی فیلم برداری تدارک و با استفاده از تکنولوژی نوین فیلم ها تهیه، تدوین و آماده بهره برداری گردید.
از استاد دکتر مسعود اجلالی مدیر ارشد ارزشیابی برنامه علمی کنگره، استاد دکتر عباس خدایاری، استاد دکتر عبدالحمید ظفرمند، استاد دکتر منصوره میرزایی، از هیأت مدیره انجمن، از دکتر آرش رحیمی رئیس کنگره، دکتر سعید نعمتی دبیر علمی کنگره، دکتر مارال قربان زاده مدیر اجرایی کنگره، دکتر علیرضا فروزنده دبیر اجرایی کنگره و همه سخنرانان گرانقدر دندانپزشکی کل کشور و به خصوص سخنرانان سیزدهمین کنگره علمی انجمن سپاس و قدردانی خود را تقدیم می دارد.
یقین داریم بزودی با بصیرت و دانایی بشریت و با فراگیرشدن واکسیناسیون علیه بیماری کرونا زندگی عادی مردم در سطح جهان به منزل سعادت و خوشبختی باز خواهد گشت و در کنگره آینده به دیدار یکدیگر خواهیم رسید هرچند اکنون برای اینکه با هم باشیم بهتر است از هم دور باشیم. به امید زندگی سرشار از سعادت و خوشبختی برای همه انسان ها به خصوص مردمان میهن عزیزمان!

دکتر باقر شهنی زاده
رئیس هیات مدیره

تگ ها:
اشتراک‌گذاری:
۱۹۶

نظرات (۰)

نظر بدهید

آخرین مقالات