انجمن دندانپزشکان عمومی ایران

آسیب های جای گذاری ایمپلنت قبل از ارتودنسی-دکتر صابر گوگانی

آسیب های جای گذاری ایمپلنت قبل از ارتودنسی-دکتر صابر گوگانی

آسیب های جای گذاری ایمپلنت قبل از ارتودنسی

ایمپلنت های دندانی سال هاست که در دندانپزشکی به عنوان خدمتی باارزش ارایه می شوند. این نوع ایمپلنت ها بعنوان یکی از درمان های مهم دندانپزشکی نوین شناخته می شوند؛ به قدری مهم که گاه حتی تاثیرگذار در تصمیم گیری برای انتخاب درمان های حیطه های متفاوت دندانپزشکی می باشند و در لیست درمان های پیشنهادی رتبه های بالاتر را اشغال می کنند.

در ارتباط با ارتودنسی ایمپلنت های دندانی می توانند حتی در طراحی درمان ارتودنسی تاثیرگذار باشند و چه در خدمت ارتودنسی و چه در خدمت گرفتن از ارتودنسی، اهمیت داشته باشند.

در این سخنرانی تلاش خواهیم کرد مروری داشته باشیم بر تاثیر متقابل ارتودنسی وایمپلنت های دندانی.

تاکید ویژه روی بررسی تاثیرهای نامطلوبی خواهد بود که ایمپلنت دندانی نابهنگام و حساب نشده ممکن است بر درمان ارتودنسی داشته باشند.

ابتدا در مورد کمکی که ارتودنسی میتواند برای درمان مناسب تر ایمپلنت های دندانی داشته باشد گفتگو می کنیم و نکاتی خلاصه در این مورد بیان می کنیم. سپس در مورد زمان بندی انجام درمان های ایمپلنت در ارتباط با ارتودنسی صحبت خواهیم کرد و در نهایت تاثیر انجام ایمپلنت های نامناسب بر ارتودنسی را مرور خواهیم کرد:

این که درمان ایمپلنت اگر بدون توجه کافی به طراحی درمان ارتودنسی یا نیاز به درمان ارتودنسی انجام شود و زودتر از موعد ایمپلنت های دندانی گذاشته شوند چه تاثیرات سوئی بر درمان ارتودنسی و نتایج نهایی درمان بیمار ممکن است داشته باشد.

تگ ها:
اشتراک‌گذاری:
۱۳۲

نظرات (۰)

نظر بدهید

آخرین مقالات